Trending beşiktaştürkiyetürkiye son dakikabeşiktaş haberbeşiktaş son dakikaistanbul haberistanbul son dakikatürkiye habersivassporsivasspor habersivasspor son dakikaafis

Türkiye’den daha fazla hamle! Üretim tamamlandı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, EBK-M44 El Bombası Kutusunun Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. tarafından yüzde 100 yerli ve milli olarak üretildiğini duyurdu. (STM) ve TSK envanterine girmeye hazır olduğunu.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda EBK-M44 El Bombası Kutusu ile ilgili bilgi verdi.

Mehmetçi’nin ihtiyaçları, talepleri ve deneyimleri ile sahada avantaj sağlayacak yeni ürünler geliştirmeye devam ettiklerini belirten Demir, şunları söyledi:

“EBK-M44 El Bombası Kutusu, sağlam, hafif ve fonksiyonel yapısı ile STM tarafından konut ve özel saha operasyonları için yüzde 100 yerli ve milli olarak üretildi. Kullanım imkanı veriyor.

Çift güvenlik sistemi ile EBK-M44, pimi çekilse bile el bombasını geri koyup taşıma imkanı ile operasyonun güvenli bir şekilde devam etmesini sağlar.

Kendi içinde küçük, etkisi ve faydaları büyük olan EBK-M44, girdiği tüm zorlu testleri başarıyla tamamlamış ve TSK envanterine girmeye hazırdır. “

Demir, paylaşımına EBK-M44 ile ilgili bir video da ekledi. Söz konusu videoda, Demir’in paylaştığı bilgilerin yanı sıra kullanıcı dostu tasarımı ile EBK-44’ün hem sağ hem de sol el çekimine uygun olduğu belirtildi.

TEKNİK BİLGİLER

EBK-M44’ün her iki yanındaki mandala basarak kapak sistemi açılır ve kullanıcı el bombasını kullanıma hazır hale getirebilir.

Bomba pimi sisteme dayanıklı bir paraşüt ipi ile bağlandığı için EBK-M44 üzerinde kalır ve kullanıcı bombayı direk hedefe gönderebilir.

Kullanıcı pimi çektikten sonra atıştan vazgeçerse, el bombasını EBK-M44’ün üzerine geri koyabilir. EBK-M44, pimi çıkarılarak güvenli taşıma ve kullanım sağlar.

Dayanıklı plastik malzemeden üretilen EBK-M44’ün sistem üzerinde bulunan yay ve pimler dışında toplam ağırlığı 155 gramdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir