Trending beşiktaştürkiyetürkiye son dakikabeşiktaş haberbeşiktaş son dakikaistanbul haberistanbul son dakikatürkiye habersivassporsivasspor habersivasspor son dakikaafis

Hesap tablosundaki ilk şok gurbetçi emekli oldu

Yurt dışında bildirilen banka hesabından gün sayısı önce yurtdışından emekli olanlardan ilk şoku yaşadı. Almanya’da emekli bir kadın ATM’den işlem yapmak istediğinde ekranda “Verilerinizi paylaşacağız” yazısıyla şok oldu.

Başta 107 OECD ülkesi olmak üzere Avrupa Birliği’ne üye ülkeler, anlaşmanın son günlerine yaklaşan “Finansal bilgiler, banka ve altın hesabının paylaşımı karşılıklı otomatik”, yurtdışından emekli vatandaşların Türkiye’deki bankalara gitmesi karşısında hayrete düştüler. mesaj ekrana düşüyor.

TÜRK-ALMAN, ASİLÖR, MÜCADELE; HERKESE

31 Aralık’ta başta Almanya, Kanada olmak üzere yurtdışındaki tüm Türklerden Avustralya’ya, Türk asıllı çift vatandaşların da yurtdışında yaşamış tüm yabancı uyrukluların Türkiye’de parası, kaçak, kaçak yani Türkiye’deki herkesin banka hesap bilgileri, altın hesap bilgileri, diğer finansal varlıklar, parasal değeri ifade eden her türlü finansal varlık, sigortalar yaşadıkları ülkelere raporlanacaktır.

AĞIR VERGİ CEZALARI

Yaklaşık 6,5 milyon Türk yabancı ağır vergi cezası alabilecek. Ve bununla ilgili sinyaller çoktan başladı. Türkiye’de emekli olmuş ev hanımı yurt dışından borç alarak ve Türk asıllı Alman vatandaşlarının kira geliri, Türkiye’de bir kadın banka şubesi para çekmeye gittiğinde şok oldu.

EKRANDA GÖRÜNEN MEKTUP

Banka ATM kartına emekli olmak için ekran takan Türk kadınları, “Banka endeksimiz, Türkiye dışındaki vergi yükümlülüklerinizin kayıtlarında bulundu. Vergi yükümlülükleri dışındaki göstergelerle ilgili verilere ihtiyaç duyan müşterilerimizin yasal gereklilikleri Başkan ile paylaşılıyor Gelir İdaresi Başkanlığı. Vergi ikamet bilgilerinizi güncellemek için şubenize başvurun “yazısı yazdırılır.

Makaleyle karşılaşan herkesin sorusu “şimdi ne olacak?” Bu makalenin anlamını ve bundan sonra ne olacağını adım adım açıklıyoruz;

1- KÜÇÜK ŞÜPHE: Türkiye’de hesabı olan kişi, yabancı ile en ufak bir bağlantısı (telefon numarası, e-posta, önceki bir yazışma vb.) Varsa, Türkiye sınırları içinde dahi ikametgahı bu hesaba ve Gelir İdare Başkanlığa gönderilecek. Yurtdışında yaşayacaklarından emin olanlar şimdiden rapor edilecek.

2- BİLGİLERİ GÜNCELLEMENİZ GEREKİR: Banka satış makinesinin ekranında böyle bir yazı görürseniz veya evinize bir mektup gelirse bilgilerinizi güncellemelisiniz. Adresiniz, telefon numaranız, e-postanız, faks numaranız değiştiyse bankaya bildirmelisiniz.

3- ANKARA’YA İLK BİLGİLER; Türkiye’de bir banka hesabında yurtdışında yaşayan, altın hesapları veya diğer finansal gelirler, yatırım bilgileri, Gelir İdaresi Başkanlığı ile Ankara’daki her banka tarafından ortaklaşa ilan edilecektir.

4- ANKARA’DAN YURTDIŞINA: Gelir İdaresi Başkanlığı, Almanya’da yaşayanların banka hesap bilgilerini Almanya’ya, Kanada’ya Kanada’ya ve Avustralya’dan Avustralya’ya bildirecektir. Her Avrupa ülkesinin maliyesine nakliye olacak.

5- YURTDIŞI MALİYETDEN ABD’YE: Bu bilgileri alan Almanya, İsviçre, Belçika, Hollanda veya başka bir ülkenin finansmanı söz konusu kişiyi bölgesel finansa yönlendirecektir. Bu bilgileri alacaklar ve sizi bir “vergi soruşturması, soruşturması veya takibi” için arayacaklar.

  1. NE OLACAK: Türkiye’de gelirimizi gizlersek bir ülkede yaşıyoruz, o zaman size bu vergi sorulacak. Ayrıca parayı gizleyen ve devlet yardımı alanlara da para cezası uygulanacak. Yardımlar iptal edilecek. Vergi kaçırma davaları açılacak.

RID NASIL ALINACAK 7-?: Ankara tek bir ülke uzatmak istemiyor, Türkiye’de vergilendirilebilir tutarınız 1000 doları aşarsa, kendinizi yaşadığınız Noel’e kadar bildirmelisiniz. Finansman bilgileri almadan önce sağlamalısınız. Ardından 5 yıllık vergi geriye doğru hesaplanır ve herhangi bir ceza davası açılmaz. Aksi takdirde geriye dönük olarak 10 yıl hesaplanır ve vergi kaçakçılığı davası açılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir