Trending beşiktaştürkiyetürkiye son dakikabeşiktaş haberbeşiktaş son dakikaistanbul haberistanbul son dakikatürkiye habersivassporsivasspor habersivasspor son dakikaafis

Putin hakkında bir bomba iddiası daha: Acil kanser ameliyatı geçirdi

Rusya’da 20 yıldır iktidarda olan Vladimir Putin’in sağlığı ile ilgili yeni iddialar ortaya çıktı. Putin’in görevinden ayrılacağını savunan Prof.Dr.Valery Solovey, 68 yaşındaki liderin Şubat ayında kanser ameliyatı geçirdiğini öne sürdü.

Özel hayatını ve aile detaylarını gizli tutmasıyla tanınan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sağlık durumuyla ilgili iddialar kesintiye uğramadı.

Geçtiğimiz günlerde The Sun’a konuşan Prof.Dr.Valery Solovey, 68 yaşındaki Putin’in Parkinson hastası olduğunu ve ailesinin baskısıyla Ocak 2021’de görevden ayrılacağını iddia etti.

Putin’in kamuya açık görüntülerini yorumlayan ve sağ kolundaki salınım farkının Parkinson belirtisi olduğunu savunan Solovey’in iddiaları, Kremlin’in açıklamalarının ardından reddedildi.

ŞUBAT AYINDA OPERASYON

Ancak Soloyev, yeni bilgilerle Putin’in sağlık durumuna ilişkin iddialarının arkasında durmaya devam ediyor. Daily Mail’e konuşan Prof. Dr. Soloyev, Putin’in geçtiğimiz Şubat ayında kanser olduğunu ve acil bir ameliyat geçirdiğini savundu. İngiliz basınına konuşan ve Soloyev’in iddialarına destek veren isimsiz bir kaynak, ameliyatın karın bölgesine yapıldığını söyledi.

İKİNCİ TANI DAHA TEHLİKELİ

Putin’in görevinden ayrılacağını ve bunun yerine kızı Katerina Tikhonova’yı düşündüğünü belirten Soloyev, “Putin’in hastalıklarından biri nöropsikolojik, diğeri ise kanserle ilgili.

Ben doktor değilim, onların ayrıntılarını paylaşmaya etik bir hakkım yok. İkinci tanı Parkinson’dan daha tehlikelidir. Parkinson sadece halkın maruziyetini sınırlıyor ”dedi.

2000 yılında göreve başladı

Vladimir Putin, 2000 yılında Rusya Devlet Başkanı seçildi. Rusya’da üst üste iki kez cumhurbaşkanı seçildikten sonra Putin, anayasa iki dönemden fazla cumhurbaşkanlığına izin vermediği için 2008-2012’de başbakanlık görevini üstlendi.

2012 yılında yapılan seçimlerde oyların yüzde 63,6’sını alarak yeniden cumhurbaşkanı seçilen Putin, 2018’de yapılan seçimlerde yüzde 76,76 oy alarak iktidara daha güçlü geldi.

Putin’in görev süresi 2024’te sona ererken, son anayasa değişikliğiyle 2036’ya kadar görevde kalmasının önü açıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir