Trending beşiktaştürkiyetürkiye son dakikabeşiktaş haberbeşiktaş son dakikaistanbul haberistanbul son dakikatürkiye habersivassporsivasspor habersivasspor son dakikaafis

Milyon dolarlık kabloyu odun kesmek gibi kestiler ve minibüse yüklediler! O anlar kamerada

Bakırköy’de fosforlu işçi üniforması giyen hırsızlar, 2.200 metre uzunluğundaki fiber kabloyu motorlu testere ile parçalayarak minibüse yükledi. Kazıyıcıya 75 bin liraya yaklaşık 1 milyon lira kablo satan hırsızların saniyeler içinde güvenlik kamerası tarafından ezildiği anlar.
İstanbul Bakırköy’de fosforlu işçi üniforması giyen hırsızlar 2.200 metre uzunluğundaki fiber kabloyu motorlu testere ile parçalayarak minibüse yükledi. Kazıyıcıya yaklaşık 1 milyon lira kablo 75 bin liraya sattılar. Konuyla ilgili çalışmalara başlayan Bakırköy Asayiş Büro Şefi 4 hırsızı gözaltına aldı. Hırsızların gündüz vakti herkesin önünde elektrikli testere ile kabloları kestikleri anlar saniyeler içinde kameralara yansıdı.

Sabah’ın haberine göre mahalleye fiber altyapı Bakırköy Yeşilköy’deki telekomünikasyon şirketi tarafından kuruldu. Bir grup hırsız flüoresan giysiler giydi ve işçilerin kendileri gibi kabloları devraldı. Hırsızlardan biri onu yakaladı, diğeri ise bir metre odun kesecekmiş gibi kabloyu elektrikli testere ile kesti. İki hırsız tarafından kesilen kabloları kamyonetlerine yükledi. Yaklaşık 2 bin 200 metrelik kabloyu kesip çalan hırsızlar olay yerinden kaçtı.

75 BİN LİRAYA 1 MİLYON KABLO SATIŞI

Gün içinde işçi üniforması giyen ve 1 milyon liralık kabloyu halkın önünde çalan hırsızlar, çaldıkları kabloyu alıp 75 bin liraya hurdacıya sattı.

4 HIRSIZ YAKALANDI

Konuyla ilgili çalışmalara başlayan Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, 2 bin 200 metrelik fiber kabloları odun keser gibi kesen 4 hırsızı yakalayıp gözaltına aldı. Hurda bayisinde olduğu belirlenen kabloların şirkete teslim edileceği öğrenildi. 4 Hırsız, güvenlik bürosundaki eylemlerinden sonra adliyeye sevk edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir