Trending beşiktaştürkiyetürkiye son dakikabeşiktaş haberbeşiktaş son dakikaistanbul haberistanbul son dakikatürkiye habersivassporsivasspor habersivasspor son dakikaafis

Son seçim anketinde dikkat çekici sonuçlar: Sadece 4 parti barajı geçebildi

GENAR’ın Kasım ayı anket sonuçlarına göre; Olası bir seçimde AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti barajı geçebilir. HDP yüzde 9,7 ile eşiğin altında.

Erken seçim tartışmaları devam ederken araştırma firması GENAR, Türkiye genelinde 31 ilde 3 bin kişi yaptığı araştırmanın sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

AK PARTİ CHP’Yİ ÇİFTLER

AK Parti’ye oy vereceklerin oranı yüzde 42,1, CHP için yüzde 22,8, MHP için yüzde 10,3, İYİ Parti için yüzde 10,1, HDP için yüzde 10,1 Saadet Partisi’ne oy verecek olanların oranı yüzde 9,7 ve yüzde 1,7 olarak belirlendi.

BABACAN SOLVED DAVUTOĞLU

Ankette yeni kurulan partilerden Gelecek Partisi yüzde 0,6, Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi ise yüzde 1,0 destek aldı.

23 HAZİRAN İÇİN “İMAMOĞLU ÖNDE”

GENAR Araştırma Genel Müdürü İhsan Aktaş, Ekrem İmamoğlu’nun 800 bin oyla kazandığı 23 Haziran İstanbul seçimleri öncesinde şu değerlendirmeyi yaptı: “CHP yüzde 35 oy aldı. İYİ Parti ve HDP’nin oylarıyla 48-49 oldu. 31 Mart’ta partiler adaylar önünde yarıştı Bu sefer adaylar yarışıyor Cumhuriyet İttifakı ilk seçimde kazandığımız gibiydi. Normalde araştırma yaptık. Önceki seçimde İmamoğlu geride kalmıştı. puan 2 puan. Şimdi Ekrem İmamoğlu önde, Yıldırım oylarını artırmak zorunda “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir