Trending beşiktaştürkiyetürkiye son dakikabeşiktaş haberbeşiktaş son dakikaistanbul haberistanbul son dakikatürkiye habersivassporsivasspor habersivasspor son dakikaafis

Sivasspor’dan ülke skoruna kritik katkı

Sivasspor’un Karabağ zaferi, son dönemde ülke puanının düşmesi nedeniyle 13. sıraya gerileyen ülkemize geldi. Bu galibiyet rakiplerle aradaki puan farkının genişlemesini engelledi.

Türkiye’nin son yıllarda Avrupa kupalarında ve şapkalarında benzer bir performans sergileyen ülke için gösterdiği başarısızlık, bize her yıl geri dönmemizi ve nihayetinde takımımızı kazanmamızı sağlıyor.

SİVASSPOR VE BAŞAKŞEHİR’İN YÜKÜ BÜYÜK

Türkiye’de mevcut durum 2021/2022 sezonu şampiyon olan takım doğrudan Şampiyonlar Ligi’ne gidemiyor. Bu anlamda Sivasspor ve Başakşehir’e büyük bir yük düşüyor. İstanbul ekibinin grubunun zorluğu Yiğidolar’ın sorumluluğunu artırıyor.

RAKİPLERİN SON DURUMU

Türkiye, İskoçya ve Türkiye’de futbol açısından ülke sıralamasında önemli bir yere sahiptir 11. Ukrayna 12. Sıralamalar # 13. Bu sıralamada şampiyon takımımızın bile direk Devler Ligi’ne gitmesi mümkün görünmemekle birlikte, Sivasspor’un zaferi hayati önem taşıyor.

Bu hafta UEFA Avrupa Ligi maçlarında Ukrayna’nın önümüzdeki ülkelerden temsilcisi Zorya, Yunanistan yolunda AEK karşısında çok kritik bir zafer kazandı. İskoç temsilcisi Celtic Sparta, Prag deplasmanında yenildi ve gol atamadı. Rangers, Portekiz devi Benfica ile 2-2 berabere kaldı. Kelt’in grubundan çıkması zor görünüyor ama lider korucular. Korucuların bir sonraki turlarda alacağı her olası nokta bizim için bir tehdittir. Zorya’nın gruptan ayrılması neredeyse imkansız.

BAŞAKŞEHİR’İN ALACAK PUANLARI DA ÖNEMLİDİR

Ancak Zorya, Avrupa’daki tek Ukrayna takımı değil. Şampiyonlar Ligi’nde hem Shakhtar hem de Dinamo Kiev ile savaşıyorlar. Shakhtar ya yoluna devam edebilir ya da Avrupa Ligi’nde kalabilir. Donetsk temsilcisi büyük olasılıkla ortadan kaldırılacak, ancak birçok seçenek var. Dinamo Kiev ise gruptan ayrılamadı, ancak konu Avrupa Ligi’nde yer aldığında grubun favorisi. Bu durumda Ukrayna, Türkiye ve İskoçya karşısında favori yapıyor. Şimdiye kadar başarılı bir grafik çizen Sivasspor’a da büyük sorumluluk veriyor. Elbette Devler Ligi temsilcimiz Başakşehir’in alacağı her puanın değeri de çok değerli olacak.

UEFA ÜLKE SIRALAMASI SON DURUM

Kritik sıralama şu şekildedir: (Parantez içindeki puanlar, bir takımın kazanması durumunda bir ülkenin kazanacağı puanlardır)

11 – İskoçya – 30.625 (0.500)

12 – Ukrayna – 30.300 (0.400)

13 – Türkiye – 30.100 (0.400)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir