Trending beşiktaştürkiyetürkiye son dakikabeşiktaş haberbeşiktaş son dakikaistanbul haberistanbul son dakikatürkiye habersivassporsivasspor habersivasspor son dakikaafis

Bir telefonla çıktı ve 3 ay sonra tanınmaz halde bulundu! Acı kardeş 21 yıl önce öldürülen kardeşinin katilini arıyor

Antalya’da yaşayan Canan Sarar, 21 yıl önce vahşice öldürülen erkek kardeşi ve arkadaşının katillerini veya katillerini bulmak için yetkililerden yardım istiyor. Evden telefonla çıkan ve 3 ay sonra toprağa gömülü cesetler bulunanlara ne olduğu ve olayı kimin yaptığı hala bilinmiyor.

Antalya’da beyaz eşya ticareti yapan Kenan Sarar (25), 27 Aralık 1999’da ‘Beyaz eşya var gel gelin al’ telefonuyla evden ayrıldı. Sarar, denizcilik firması olan arkadaşı Ercan Acar (25) ile kendisine verilen adrese gitti. Ancak ikiliden başka bir haber alınmadı. Sarar ve Acar aileleri polise kaybolma başvurusunda bulundu.

GÖVDEDEKİ İŞKENCE İZLERİ, BAŞINDA DELİK

Kenan Sarar ve Ercan Acar’ın ortadan kaybolmalarından yaklaşık 3 ay sonra Burdur’un Yeşilova ilçesinde battaniyelere sarılarak toprağa gömülen cansız bedenleri bulundu. Ailesi, vücudunda işkence izleri bulunan ve kafasında delik bulunan Sarar’ın cesedini teşhis etti. Olayla ilgili çok sayıda ifade alındı. Zanlı olarak yakalanan ve cesetlerin bulunmasından üç yıl sonra gözaltına alınan S.A., delil yetersizliğinden 3 ay sonra serbest bırakıldı.

21 YILDIR BAŞARISIZ VEYA ARIZALAR BULUNAMADI

Çifte cinayetin gizem perdesi aradan 21 yıl geçmesine rağmen açılmadı. Öldürülen Kenan Sarar’ın kardeşi Canan Sarar, katili ya da katilleri bulmak için peşinde. Sarar bugüne kadar görülen davaların tüm dosyalarını topladı. Canan Sarar, ağabeyinin fotoğraflarını görünce büyük acı yaşadığını belirterek, “Ağabeyim olay günü gelen telefonda Ercan Acar ile gitti ve bir daha haber alamadık. Üç ay sonra, Burdur’da cesetleri bulundu, annem gitti ve teşhis etti, delici aletle delik açıldı, boynunda sürtünme ve vücudunda izler vardı.Yüzünün bir kısmı tamamen yok, SA tutuklanarak üç yıl tutuklandı. Olaydan sonra. Ancak 3 ay sonra delil yetersizliğinden serbest bırakıldı. O günden sonra bazı girişimlerde bulunduk. Giysiler adli soruşturmaya gitti. “Bazı DNA örnekleri bulundu ama hala sonuç yok” dedi.

“TÜM YETKİLERDEN YARDIM İSTİYORUM”

Ağabeyinin katilinin 21 yıldır bulunamadığını belirten Sarar, “Kardeşimin öldürülmesinin ardından çok zor günler geçirdik. Annem ve babam hala acı çekiyor. Bu olayın bir an önce aydınlatılmasını istiyoruz. O halde. katillerin bulunamadığını söylediler. Buna inanmıyorum. “Ağabeyim için acı ve özlem duyuyorum. Katillerinin bir an önce bulunup mahkemeye çıkarılmasını istiyorum. Tüm yetkililerin, 21 yıldır bulunmayan kardeşimin katilini bulmasına yardım etmesini istiyorum. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir