Trending beşiktaştürkiyetürkiye son dakikabeşiktaş haberbeşiktaş son dakikaistanbul haberistanbul son dakikatürkiye habersivassporsivasspor habersivasspor son dakikaafis

Ekrem İmamoğlu: Kanal İstanbul sona erdi, yapılmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kanal İstanbul projesi sona erdi” sözleriyle ilgili olarak, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Çok net ifade edeyim, son tanım doğru. Kanal İstanbul’un sonu geldi” dedi. dedim.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Belediyesi’nin KİPTAŞ tarafından “Afet Odaklı Sosyal Konut” üretimi için başlattığı projenin hayata geçirileceği bölgeyi ziyaret etti.

Bir gazeteci Ekrem İmamoğlu’na, “Bugün Cumhurbaşkanımız açıklama yaptı ve Kanal İstanbul projesi sona erdi.” Uluslararası bir ihale yapacağız “dedi. İBB Başkanı sensin, ne düşünüyorsun? diye sordu.

“KANAL İSTANBUL SON”

Konuyla ilgili açıklama yapan İBB Başkanı şu ifadeleri kullandı:

“Çok net ifade edeyim; “Son” un tanımı doğrudur. Kanal İstanbul sona erdi. Çünkü yapılmayacak. Vatandaşlarımızın gözünde de son bulmuş, dünyanın saygın finans kurumları ve saygın inşaat şirketleri nezdinde son bulmuş bir projedir. Proje olarak bitmesini istiyoruz. Neden? Çünkü; Böylece İstanbul’un sonu gelmesin, İstanbul’un geleceği kurtarılsın. Bu yöndeki faaliyetlerimiz devam edecek. “

NE OLDU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul ile ilgili projenin sona erdiğini bugün duyurarak, “Projenin mimari boyutu hazır. Üstelik tüm teknik boyutları hazır. İş artık ihale aşamasında. şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul projesi için de “Önümüzdeki en büyük proje benim çılgın proje dediğim Kanal İstanbul projesidir” dedi. ifadeleri kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir