Trending beşiktaştürkiyetürkiye son dakikabeşiktaş haberbeşiktaş son dakikaistanbul haberistanbul son dakikatürkiye habersivassporsivasspor habersivasspor son dakikaafis

UEFA ülke sıralaması değişti! Türkiye’nin sıralaması nedir?

UEFA ülke sıralamasında 18. haftaya giren Türkiye, Avrupa Kupası gruplarında 5. hafta maçlarının ardından 16. sıraya yükseldi.
Türk takımlarından Beşiktaş ve Fenerbahçe, Galatasaray’ın Marsilya karşısında aldığı galibiyet ve bir sonraki turu garanti altına alması sonucunda elde ettiği ek puanlar (bonus) ile haftayı puansız kapatmasına rağmen, Türkiye 2 sıra yükselerek 16. sıraya yükseldi.
Türkiye’nin en büyük 15 rakibinden biri olan Yunanistan, haftaya 19. sıradan girmesine rağmen bu hafta sonunda 15. sıranın yeni sahibi oldu.
Türkiye, UEFA ülke puan sıralamasında ilk 15 için Yunanistan, Kıbrıs, Danimarka, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan ile kıyasıya bir rekabet halinde.
Gruplardaki son maçlardan önce, ülke puan sıralamasında 15 ila 20 takımların puanları ve puanları şu şekilde:

EMİR
UEFA ÜLKE PUAN SIRALAMASI
PUAN

on beş
Yunanistan
25.95

on altı
Türkiye
25.9

17
Kıbrıs
25.875

18
Danimarka
25.775

19
Hırvatistan
25.65

yirmi
Çek Cumhuriyeti
25.6

UEFA ülke puan sıralamasında 18. haftaya giren Türkiye, Avrupa Kupası gruplarında 5. hafta maçlarının ardından 16. sıraya yükseldi. Türk takımları Beşiktaş ve Fenerbahçe haftayı puansız bitirmesine rağmen Galatasaray, Marsilya’yı mağlup ederek bir üst raundu garantileyerek bir üst raundu kazandı. Puanlarla (bonus) Türkiye 2 sıra yükselerek 16. sıraya yükseldi Türkiye’nin ilk 15’teki rakiplerinden Yunanistan, haftaya 19. sıradan girmesine rağmen bu haftanın sonuna kadar 15. sıradan yeni sahibi oldu. Türkiye, Yunanistan, UEFA ülke puan sıralamasında ilk 15’te yer alırken, Kıbrıs Danimarka, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan ile kıyasıya rekabet halinde. Gruplardaki son maçlardan önce ülkelere göre puan sıralamasında 15-20 takımlar ve puanları şu şekilde: