Trending beşiktaştürkiyetürkiye son dakikabeşiktaş haberbeşiktaş son dakikaistanbul haberistanbul son dakikatürkiye habersivassporsivasspor habersivasspor son dakikaafis

Rusya ile Ukrayna arasındaki kriz alevlenirken Zelenskiy bomba istedi: Ses kayıtları var, bizi vurac

Rusya ile Ukrayna arasında Donbas kaynaklı gerginlik devam ederken, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy bombalamayla ilgili açıklamalarda bulundu.
Ukraynalı gazetecilerle bir araya gelen Zelenskiy, gündem maddelerini değerlendirdi.
Zelenskiy, soru-cevap şeklinde düzenlediği basın toplantısında, bu darbe girişimine alet edilmeye çalışılan ülkede darbe girişimi hazırlıkları, Rusya’dan kaynaklanan tehlikeli risklerin varlığı, görüşmeleri hakkında konuştu. Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Rusya’nın Ukrayna üzerinden dağıttığı doğalgazı azaltması.
Rusya ile Ukrayna arasındaki gerginlik Donbas’tan çıkarken, bombalamayla ilgili açıklamalar Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’den geldi. Ukraynalı gazetecilerle bir araya gelen Zelenskiy, gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. Devralma arzusu, Rusya’dan gelen tehlikeli risklerin varlığı, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile yaptığı görüşmeler, Rusya’nın Ukrayna üzerinden dağıttığı doğalgazı azaltması gibi konulara değindi.